Rólunk

    in English   
 

Szeretettel üdvözöljük látogatóinkat a Kanadai Magyar Képzőmüvészek honlapján. Alkotó közösségünk tagjai a jelenkori művészetekben érdekelt, egymást segítő művészek, akik saját munkájukat közös kiállításokon mutatják be Kanadában és külföldön.

Csoportunk tagjai festők, szobrászok, fotóművészek, akik különböző közegekben változatos anyagokkal dolgoznak. Néhány tagunk főfoglakozású művész, mások mellékfoglakozásként, vagy kedvtelésből alkotnak. Az ecset a véső, a színek , a kő, a fa, ötleteket, álmokat, múló pillanatokat örökít át látható formákba.

Hisszük, hogy a művészet összekötő híd emberek, nemzedékek, népek között, közvetít különböző érdekeltségű csoportok között, kitágítja az emberi érdeklődés látókörét, segít a dolgok közös megtapasztalásában.

Csoportunk 2000-ben Torontóban szerveződött, Magyarország ezeréves évfordulójának méltó megünneplésére. Az ünnepi rendezvényeken harminc magyar származású művész állított ki Torontó két kiállításán, illetve Budapesten.

A kiállítás résztvevői később létrehozták a magyar származású alkotóművészek közösségét. A csoport tagságát bővítettük a kanadai magyar származású alkotók jelentkezésével.

Minden nemzetből és nemzetségből szívesen várjuk a támogató tagokat.

 

 Elnök Gabor Schultz  (schultz@huvac.ca)
 Alelnök Nandor Horthy (horthy@huvac.ca)
 Pénztáros Eva Bell (bell@huva.ca)
 Tagsági ügyek Barbara Majthenyi (majthenyi@huvac.ca)
 Kiállítás koordináció Istvan Zadori (zadori@huvac.ca)
 Kiállítás koordináció aszisztens Attila Keszei (keszei@huvac.ca)
 Adat és E-mail kommunikáció Albert Ilyes (ilyes@huvac.ca)
 Marketing Gabor Schultz (schultz@huvac.ca)
 PR és támogatás    


Payments & Donations

Hungarian Visual Artists of Canada
296 Glengrove Avenue West
Toronto, ON M5N 1W2

Bank information:
The Royal Bank of Canada
1554 Bayview Ave.
Toronto, M4G 3B6
Transit number: 05272
Bank: 003
Account Number: 100-862-2
 

   Copyrights © 2008 - 2017, HUVAC